"Nie mam drobnych" podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nie będzie dobrą wymówką. We Wrocławiu, datki będzie można przekazać również kartą płatniczą lub telefonem, za pomocą transakcji zbliżeniowych.
W tym roku wolontariusze WOŚP będą kwestować na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Niektórzy z nich zostaną wyposażeni w zbliżeniowe terminale płatnicze.
Z roku na rok wartość środków zgromadzonych podczas Finału WOŚP rośnie, a w zeszłym roku sięgnęła rekordowej sumy 72,7 mln zł. Aby w czasie tegorocznej, jubileuszowej zbiórki możliwe było osiągnięcie jeszcze lepszego wyniku, Fundacja, we współpracy z partnerami, ułatwia Polakom angażowanie się w dobroczynność. Jednym ze sposobów jest podążanie za ich ulubionymi formami płatności bezgotówkowych.
Według najnowszych danych NBP, w ciągu ostatnich 12 miesięcy wartość transakcji kartami płatniczymi wyniosła 454 mld zł, co odpowiada prawie 1/3 PKB Polski i jest sumą o 13,6% większą niż rok wcześniej. NBP podaje również, że 80% kart w portfelach Polaków to karty zbliżeniowe, a z kolei z danych Mastercard wynika, że już 2/3 wszystkich transakcji kartą w Polsce to płatności zbliżeniowe. Dlatego już trzeci rok z rzędu, podczas 25. Finału WOŚP wolontariusze zostaną wyposażeni w zbliżeniowe terminale płatnicze, do korzystania, z których w sklepach czy punktach usługowych wrocławianie zdążyli się już przyzwyczaić.
Dzięki temu darczyńcy z Wrocławia będą mogli w szybki i bezpieczny sposób przekazać pieniądze
na konto Fundacji, zbliżając do czytnika kartę płatniczą lub smartfon. Tak, jak jest to w przypadku transakcji w sklepie, jeśli przekazywana kwota przekroczy 50 złotych, transakcję trzeba będzie potwierdzić kodem PIN. Terminale będą również umożliwiały przyjmowanie donacji poprzez włożenie karty do czytnika.
Wolontariuszy, których na ulicach Wrocławia spotkamy w tę niedzielę z terminalem płatniczym, łatwo będzie można rozpoznać. Będą oni wyraźnie oznaczeni, nosząc koszulkę z napisem „Zbliż się do Orkiestry”, a ponadto będą mieć ze sobą identyfikator 25. Finału, tradycyjną puszkę oraz naklejki z sercem WOŚP. W trosce o bezpieczeństwo transakcji każdy terminal będzie oznaczony naklejką z hologramem WOŚP. Logo Orkiestry będzie wyświetlane na ekranie urządzenia w trakcie transakcji, a także znajdzie się na wydruku potwierdzającym transakcję bezgotówkową.
– Od samego początku, od pierwszego Finału podążamy za nowoczesnością – mówi Jurek Owsiak, prezes zarządu WOŚP – Kiedyś fantastycznie było zaprosić darczyńców do dokonywania wpłat kartami – było to w czasach, kiedy karty płatnicze dopiero ‘raczkowały’. Dziś jesteśmy dumni, że najnowocześniejsze, superwygodne i popularne metody płatności za pomocą transakcji zbliżeniowych to kolejna możliwość wsparcia Orkiestry i szansa dla nas, by odmieniać trudną codzienność na oddziałach pediatrycznych i geriatrycznych w całej Polsce.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze