Reklama

We wrocławskim zoo urodziła się mała małpka [ZOBACZ ZDJĘCIA MALUCHA]

12/12/2016 10:09

Wrocławskie zoo ma nowego lokatora! Kilka dni temu w naszym ogrodzie zoologicznym na świat przyszedł uroczy wyjec czarny. Malutka małpka jest bardzo przywiązana do swojej mamy, której nie odstępuje na krok.

- Na półkuli południowej panuje teraz wiosna i zgodnie z jej rytmem funkcjonują też nasze wyjce czarne, zamieszkujące w naturze Argentynę, Brazylię, Boliwię, Paragwaj. Trudno się więc dziwić, że mimo spadających temperatur i panujących przez większość doby ciemności, na świat przyszedł właśnie osobnik tego gatunku – mówi Monika Kaczkowska z wrocławskiego ogrodu zoologicznego.


Nazwa sugeruje, iż ubarwienie tych zwierząt powinno być czarne, jednak występuje u nich dymorfizm płciowy i tylko samce mają ciemną sierść. Nie jest to jednak reguła, która umożliwi rozpoznanie płci u młodych osobników. Wszystkie rodzą się złociste, a ich sierść wybarwia się po 6 miesiącach. Jest to forma kamuflażu, gdyż młode wtulone w matkę jest praktycznie niewidoczne dla drapieżników.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości