Reklama

Gigantyczny transport śmieci z Niemiec przechwycony na autostradzie A4

Nawet milion złotych kary grozi odbiorcy nielegalnych odpadów, które z Niemiec miały trafić do Polski. Kierowca próbował wwieźć aż 20 ton zgniecionych opakowań metalowych i tworzyw sztucznych.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu skontrolowali ciężarówkę z odpadami na autostradzie A4, w okolicach Jędrzychowic. - Kierowca, który jechał z Niemiec, próbował wwieźć do Polski 20 ton odpadów w postaci mieszaniny zgniecionych opakowań metalowych oraz tworzyw sztucznych - informuje Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek z Krajowej Administracji Skarbowej.

Odbiorca odpadów poinformował służby, że nie będzie w stanie odzyskać tworzyw sztucznych w sposób zgodny z przepisami prawa. WIOŚ uznał przewóz za nielegalne przemieszczanie odpadów. Odbiorca odpadów zagrożony jest karą od 10 tys. zł do 1 mln zł. Transport odpadów został zawrócony do nadawcy w Niemczech. Pod dozorem celnym opuścił granicę Polski.

Reklama

Jak informuje dalej Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek, od początku roku funkcjonariusze z dolnośląskiej KAS przechwycili 67 ton nielegalnych odpadów.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 11/04/2025 21:43
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości