Nawet milion złotych kary grozi odbiorcy nielegalnych odpadów, które z Niemiec miały trafić do Polski. Kierowca próbował wwieźć aż 20 ton zgniecionych opakowań metalowych i tworzyw sztucznych.
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu skontrolowali ciężarówkę z odpadami na autostradzie A4, w okolicach Jędrzychowic. - Kierowca, który jechał z Niemiec, próbował wwieźć do Polski 20 ton odpadów w postaci mieszaniny zgniecionych opakowań metalowych oraz tworzyw sztucznych - informuje Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek z Krajowej Administracji Skarbowej.
Odbiorca odpadów poinformował służby, że nie będzie w stanie odzyskać tworzyw sztucznych w sposób zgodny z przepisami prawa. WIOŚ uznał przewóz za nielegalne przemieszczanie odpadów. Odbiorca odpadów zagrożony jest karą od 10 tys. zł do 1 mln zł. Transport odpadów został zawrócony do nadawcy w Niemczech. Pod dozorem celnym opuścił granicę Polski.
Jak informuje dalej Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek, od początku roku funkcjonariusze z dolnośląskiej KAS przechwycili 67 ton nielegalnych odpadów.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze