Reklama

Wpadli handlarze podrobioną odzieżą

18/11/2012 00:00

Wrocławscy policjanci zatrzymali trzy osoby handlujące odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 100 sztuk odzieży o wartości blisko 11 tysięcy złotych, natomiast wstępne straty producentów firmowych to kwota nie mniejsza niż 21 tysięcy złotych.

Policjanci we Wrocławiu zatrzymali trzy osoby podejrzane o handel odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi. Na jednym z placów handlowych we Wrocławiu zwrócili uwagę na stoisko i handlujące odzieżą osoby.

Na wystawionych rzeczach znajdowały się loga znanych, światowych firm. Były tam: spodnie, bluzy dresowe, kurtki zimowe oraz czapki. Handlującymi okazali się mieszkańcy powiatu dzierżoniowskiego.


Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 100 sztuk odzieży o wartości blisko 11 tysięcy złotych, natomiast wstępne straty legalnych producentów wyniosły nie mniej niż 21 tysięcy złotych.

- Jak tłumaczyli policjantom handlujący, przez wiele lat sprzedawali oryginalną odzież, ale od ok. pół roku zaczęli sprowadzać i handlować również podrobionymi ubraniami. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności dotyczące tego procederu - informuje Krzysztof Zaporowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Za wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionymi znakami firmowymi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


jg

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości