Wrocławscy policjanci zatrzymali trzy osoby handlujące odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 100 sztuk odzieży o wartości blisko 11 tysięcy złotych, natomiast wstępne straty producentów firmowych to kwota nie mniejsza niż 21 tysięcy złotych.
Policjanci we Wrocławiu zatrzymali trzy osoby podejrzane o handel odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi. Na jednym z placów handlowych we Wrocławiu zwrócili uwagę na stoisko i handlujące odzieżą osoby.
Na wystawionych rzeczach znajdowały się loga znanych, światowych firm. Były tam: spodnie, bluzy dresowe, kurtki zimowe oraz czapki. Handlującymi okazali się mieszkańcy powiatu dzierżoniowskiego.
Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 100 sztuk odzieży o wartości blisko 11 tysięcy złotych, natomiast wstępne straty legalnych producentów wyniosły nie mniej niż 21 tysięcy złotych.
- Jak tłumaczyli policjantom handlujący, przez wiele lat sprzedawali oryginalną odzież, ale od ok. pół roku zaczęli sprowadzać i handlować również podrobionymi ubraniami. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności dotyczące tego procederu - informuje Krzysztof Zaporowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Za wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionymi znakami firmowymi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze