W kolejnym odcinku naszego cyklu Wrocław dawniej i dziś, sprawdzamy jak na przestrzeni lat zminiła się pergola otaczająca staw i fontannę przy Hali Stulecia.
Pergola przy Hali Stulecia powstała na początku XX wieku. Budowla otacza półeliptyczny staw, w którym obecnie zamontowana jest fontanna multimedialna, a w sezonie zimowym urządzone jest w tym miejscu lodowisko. Wrocławska Pergola to świetne miejsce na spacer, z którego można podziwiać niesamowitą architekturę m.in. Halę Stulecia i Pawilon Czterech Kopuł.
Zobaczcie, jak na przestrzeni lat zmieniło się to miejsce.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze