W ramach kolejnej odsłony cyklu Wrocław dawniej i dziś zaglądamy na Wyspę Słodową – ulubione miejsce wypoczynku wielu mieszkańców naszego miasta. Niegdyś był to teren zabudowany domami, dziś pozostała tam już tylko jedna kamienica.
Przed II wojną światową na wyspie znajdowały się liczne zabudowania, które uległy podczas działań wojennych. Później przez pewien czas teren ten był niezagospodarowany. Dopiero pod koniec XX wieku, na wyspie wytyczono alejki spacerowe oraz przygotowano teren pod organizację imprez plenerowych.
Zobacz, jak to miejsce zmieniało się w ciągu ostatnich lat.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze