Reklama

Wrocław gospodarzem muzycznego konkursu. Gala i koncerty z udziałem gwiazd hip-hopu

19/05/2021 17:07

W sierpniu w Hali Stulecia odbędzie się pierwsza edycja gali rozdania nagród hip-hopowych. Organizatorzy zapowiadają, że w wydarzeniu wezmą udział gwiazdy polskiego rapu. Nie zabraknie też koncertów.

Lech Polish Hip-Hop Music Awards powstał z inicjatywy twórców Polish Hip-Hop Festival, który od 2013 roku odbywa się w Płocku. – Lata doświadczeń sprawiły, że postanowiliśmy wykonać kolejny krok w promocji kultury hip-hopowej w Polsce – mówi Marcin Siwek, organizator gali.

Twórcy wydarzenia uznali, że skoro hip-hop bije obecnie rekordy popularności we wszystkich rankingach portali streamingowych, sprzedaży płyt oraz liczbach wyświetleń teledysków, to warto zorganizować galę wręczania nagród na miarę jego popularności. Chcemy docenić polskich twórców i pokazać, że polska kultura miejska prezentuje światowy poziom – podkreślają orgaizatorzy.

Na pomysł organizowania gali z nagrodami dla branży hip-hopowej wpadli w 2018 roku, ale ich plany pokrzyżowała pandemia. W międzyczasie pozyskali nowych partnerów, w tym miasto Wrocław.


Pierwsza edycja Lech Polish Hip-Hop Music Awards odbędzie się 19 sierpnia we wrocławskiej Hali Stulecia. Statuetki zostaną przyznane w 18 kategoriach m.in. w kategoriach: płyta, singiel, utwór, artysta, debiut czy wydarzenia roku. W każdej kategorii znajdzie się pięciu nominowanych.

– Nagroda w postaci statuetki zaprojektowana przez Marka Stankiewicza (absolwenta Wydziału Rzeźby krakowskiej ASP) symbolizuje zwycięstwo, właściwego hip-hopowi ducha współzawodnictwa i ciężką pracę pozwalającą na triumf pomimo niełatwego startu – mówią organizatorzy. I dodają, że jest ona wykonana z brązu, waży ponad 4 kg i mierzy 38 cm. Statuetka dla debiutanta roku będzie pokryta 24-karatowym złotem.

Zwycięzców wybierze gremium składające się z 26 osób. Jego przewodniczącymi są Marcin FlintDawid Bartkowski. Zaproszono do niego osoby „czynnie związane z dziennikarstwem muzycznym, zasłużone dla promocji kultury hip-hopowej, zarówno w mediach mainstreamowych, jak i niezależnych”. Nie zabraknie opiniotwórczych przedstawicieli ogólnopolskiej prasy drukowanej, reprezentantów i reprezentantek rozgłośni radiowych (również lokalnych), a także osobowości internetu.

W trakcie wydarzenia wystąpią raperzy i raperki, których wspierać będzie Płocka Orkiestra Symfoniczna im. Witolda Lutosławskiego pod batutą Jacka Piskorza.

Reklama

Nie tylko nagrody


Jednym z elementów promujących wydarzenie jest mini-serial pod tytułem „Czarna Wołga”. “Cichy” i “Mały”. W rolę "Cichego" wcielił się Artur Barciś, natomiast rola "Małego" przypadła znanemu w środowisku rapowym Winiemu.  – “Cichy” i “Mały” przeczesują Wrocław w stylowej czarnej Wołdze, poszukując właściciela tajemniczej torby. W pierwszym odcinku serialu zobaczymy Te-Trisa - rapera, producenta i legendę polskiego freestyle"u – mówią organizatorzy. Wszystkie odcinki będą dostępne na oficjalnym kanale Lech Polish Hip-Hop Music Awards na platformie YouTube.


Reklama

 


mh/mat.pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości