Reklama

Wrocław: Kończą obwodnicę Leśnicy. Na placu budowy rośnie wiadukt [ZDJĘCIA]

19/06/2022 13:38

Wiadukt na torami kolejowymi, budowany w ramach Osi Zachodniej, jest coraz większy. Trasa za rok domknie obwodnicę Leśnicy, odciążając komunikacyjnie zachód Wrocławia.

Do budowy konstrukcji wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu Osi Zachodniej użyto do tej pory 5 tys. m szesc betonu oraz 570 ton stali.


- To wielki obiekt, który pozwoli kierowcom i rowerzystom bezkolizyjnie przejechać nad bardzo uczęszczaną linią kolejową prowadzącą w kierunku Legnicy - mówi Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji, które nadzorują budowę Osi Zachodniej.


Pod wiaduktem, w nowym śladzie, będzie przebiegać ulica Jerzmanowska. Miasto zapowiada, że ruch będzie możliwy tędy już w wakacje, kiedy to wykonawca rozpocznie w miejscu obecnej jezdni budowę nasypu, którym dojedziemy do al. prezydenta Kaczorowskiego. 

Reklama

Wykonawcą trasy jest konsorcjum firm Bickhardt Bau Polska z Siechnic, Bickhardt Bau AG, Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych KBI z Katowic, Zakładu Sieci i Zasilania z Wrocławia oraz Instal Lech z Wałbrzycha. Inwestycja kosztuje prawie 181,5 mln zł i jest dofinansowana z UE kwotą bliską 134 mln zł. Nowa droga ma być gotowa w lipcu 2023 roku. 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości