Negocjacje wykonawcy z miastem miały pozytywny finał. Po kilku miesiącach zastoju na nowo ruszył remont esplanady wrocławskich sedesowców przy pl. Grunwaldzkim.
Modernizacja zużytej esplanady handlowo-usługowej tzw. sedesowców, czyli grupy PRL-owskich bloków przy pl. Grunwaldzkim ruszył w lipcu 2021 r. i według harmonogramu miał potrwać do połowy maja 2022 r. Inwestycję prowadzą wspólnie Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" i ZDiUM. Prace wykonuje konsorcjum firm PBW INŻYNIERIA i DROMOSTTOR POLSKA. Zadanie zostało wycenione na 8,6 mln zł.
Remont wiosną utknął w martwym punkcie - jak się okazało, z powodu opóźnień w dostawach materiałów oraz trwającej renegocjacji umowy na realizację prac (firmy oczekiwały od miasta uwzględnienia rosnącej inflacji). Sytuacja ta trwała kilka miesięcy, do niedawna. Ruszyło tam bowiem zapowiadane betonowanie esplanady. Obejmie ono 900 m kw konstrukcji esplanady, uzbrojonej zbrojeniu 25 tonami stali, na pierwszym odcinku, czyli od schodów i podjazdów do Biedronki. Wykonawca zużyje ok. 210 m szesc betonu. Betonowanie potrwa około dwóch miesięcy, a całość inwestycji ma być ostatecznie gotowa najprawdopodobniej do końca roku.
- Po zabetonowaniu ta część esplanady zostanie od razu udostępniona do ruchu pieszego, a specjalne powłoki z żywicy, która zapewni odpowiednio szorstką powierzchnię pod kątem ruchu rowerowego, będą montowane etapami już pod ruchem pieszym - mówi Ewa Mazur ze ZDiUM.
W rejonie esplanady obowiązuje zmiana organizacji ruchu pieszego i rowerowego.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze