Reklama

Wrocław: Nowa droga rowerowa za ponad milion złotych już gotowa

24/10/2022 08:13

Ponad milion złotych kosztowała nowa droga rowerowa, łącząca plac Jana Pawła II z ulicą Rybacką. W weekend została oddana do użytku wraz z nowym przejściem dla pieszych i wyniesionym przejazdem rowerowym.

Zakończyła się budowa nowego, dwukierunkowego odcinka drogi rowerowej, który miał być gotowy we wrześniu. Powstał po północnej stronie ul. Legnickiej - został zbudowany z wykorzystaniem chodnika oraz części parkingu na pl. Solidarności. Łączy się z drogą rowerową w rejonie ul. Rybackiej oraz z przejściem podziemnym pod pl. Jana Pawła II. 


Częścią nowej drogi rowerowej jest fragment przedwojennego torowiska, odkryty w czasie realizacji inwestycji. Prace w pięć miesięcy, za 1,1 mln zł, wykonała firma Elektrotim. W niedzielę uruchomiona została nowa sygnalizacja świetlna dla rowerzystów przy ul. Rybackiej. W ramach tego zadania powstały także wyniesiony przejazd rowerowy i przejście dla pieszych przez ul. Sokolniczą.


- Zgodnie z decyzją konserwatora zabytków wyeksponowaliśmy fragment historycznych torów tramwajowych, odnalezionych pod nawierzchnią parkingu. Trwają jeszcze prace przy chodniku i zieleni. Obetonowaliśmy ten fragment pl. Solidarności, sadząc byliny i krzewy.  Przygotowaliśmy też grunt pod nasadzenia kilkunastu drzew - mówi Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości