W tunelu przy placu Dominikańskim, przy ul. Piotra Skargi, powstał nowy mural. Jego autorami są uczniowie Liceum Plastycznego we Wrocławiu, do którego tunel ten prowadzi.
"Uczniowie wrocławskiego plastyka każdego dnia, idąc i wracając ze szkoły, przechodzą przez bramę wjazdową od ulicy Piotra Skargi. Brama ta nie należała do zbyt urodziwych, w związku z tym młodzi artyści i ich rodzice postanowili to zmienić. W szkole został zorganizowany konkurs na koncepcję muralu, a w minionym tygodniu zwycięski projekt uczennic z klasy 4A doczekał się realizacji. Na ścianach pojawiły się postacie z obrazów oraz różni znani artyści, z którymi wrocławianie mogą spotkać się teraz „twarzą w twarz” i zrobić sobie zdjęcie podczas spaceru po mieście. Sami uczniowie mówią, że chętniej chodzą teraz do szkoły" - informuje Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze