Reklama

Wrocław: Nowy mural w tunelu. Wykonali go uczniowie "plastyka"

15/10/2022 14:42

W tunelu przy placu Dominikańskim, przy ul. Piotra Skargi, powstał nowy mural. Jego autorami są uczniowie Liceum Plastycznego we Wrocławiu, do którego tunel ten prowadzi.

"Uczniowie wrocławskiego plastyka każdego dnia, idąc i wracając ze szkoły, przechodzą przez bramę wjazdową od ulicy Piotra Skargi. Brama ta nie należała do zbyt urodziwych, w związku z tym młodzi artyści i ich rodzice postanowili to zmienić. W szkole został zorganizowany konkurs na koncepcję muralu, a w minionym tygodniu zwycięski projekt uczennic z klasy 4A doczekał się realizacji. Na ścianach pojawiły się postacie z obrazów oraz różni znani artyści, z którymi wrocławianie mogą spotkać się teraz „twarzą w twarz” i zrobić sobie zdjęcie podczas spaceru po mieście. Sami uczniowie mówią, że chętniej chodzą teraz do szkoły" - informuje Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu.


Nowy mural we Wrocławiu - zobacz zdjęcia

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości