- Utrzymująca się pochmurna i wilgotna pogoda z intensywnymi opadami deszczu może być przyczyną pogorszonego nastroju i obniżonej sprawności psychofizycznej - ostrzega w wydanym w piątek rano komunikacie IMGW. - Ograniczony dopływ promieniowania słonecznego i całkowite zachmurzenie może skutkować uczuciem wzmożonej senności, głównie rano, ale również w ciągu dnia. Długotrwały niedobór naturalnych bodźców świetlnych może skutkować uczuciem narastającego przygnębienia i znużenia - czytamy.
- Silnie bodźcowo na organizm człowieka działać będzie niska, jak na tę porę roku, temperatura powietrza. W piątek na Dolnym Śląsku przez całą dobę wynosić ona będzie około 10°C, jednak z uwagi na działanie umiarkowanego wiatru z kierunków północnych temperatura odczuwalna będzie jeszcze niższa (około 5°C), w czasie najsilniejszych porywów zbliżając się do 0°C - zapowiada IMGW.
- Utrzymujące się odczuwalnie bardzo zimne środowisko obciążać będzie organizm człowieka, słabo zaadaptowany do takich warunków. Jeszcze kilka dni temu w Polsce zachodniej było sucho, występował upał i duchota - tłumaczą meteorolodzy. - Dłuższa ekspozycja organizmu na działanie chłodu, wilgoci i wiatru może prowadzić do szybkiego wychłodzenia organizmu i jego osłabienia, a w konsekwencji do rozwoju objawów chorobowych, np. kataru. Szczególnie niekorzystne reakcje mogą wystąpić u meteoropatów - ostrzegają.
ZOBACZ: Ulewy we Wrocławiu - aktualizowana na bieżąco relacja na żywo
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze