Centrum Obsługi Mieszkańca w centrum handlowym Magnolia Park przy ul. Legnickiej 58 już działa. Inwestycja podzieliła mieszkańców.
Kontrowersyjny COM w Magnolii Park został otwarty. Wątpliwości mieszkańców od początku budziła lokalizacja nowego Centrum Obsługi Mieszkańca w prywatnym budynku, krytykę wzbudził również fakt, że zarówno magistrat, jak i Magnolia Park nie chcieli podać do publicznej wiadomości kosztów najmu, na jakie opiewa umowa między gminą i właścicielem centrum handlowego przy ul. Legnickiej.
Kwoty te poznaliśmy dopiero dzięki interwencji aktywistów z Watchdog Polska, którzy wystąpili do UM Wrocław z wnioskiem o dostęp do informacji publicznej. Tak dowiedzieliśmy się, że gmina wynajęła lokal o powierzchni ponad 880 m kw. na okres 10 lat - od 31 stycznia 2022 do 31 stycznia 2032 roku. Czynsz minimalny podstawowy wynosi równowartość 8 euro w PLN za m kw. lokalu plus VAT, natomiast opłata na poczet udziału najemcy w kosztach operacyjnych centrum handlowego to 18 zł na m kw. pomieszczenia. Rocznie wartość umowy między miastem i Magnolią, która liczy 500 stron, nie przekroczy 800 730 zł brutto, czyli 651 tys. zł. netto złotych plus podatek VAT.
Miasto tłumaczy, że wybrało Magnolię ze względu na jej dogodne położenie w części miasta, z której mieszkańcy mieli stosunkowo daleko do COM-ów, łatwy dojazd i bezpłatny parking.
Nowy COM przy Legnickiej 58 ma 29 stanowisk do obsługi spraw obywatelskich i komunikacyjnych (rejestracja pojazdów, wydawanie praw jazdy, dowodów osobistych i załatwianie spraw meldunkowych) oraz dwa stanowiska do przyjmowania wniosków i wydawania paszportów, które po dopięciu formalności z Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim.
Będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9-18, a w sobotę - w godz. 9-16. Znajduje się na pierwszym piętrze - po wejściu do centrum od strony ul. Legnickiej trzeba wjechać tam ruchomymi schodami.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze