Reklama

Wrocław: PiS zaprasza Nowoczesną do współpracy w radzie miejskiej

04/08/2016 13:38

Radni PiS-u i Nowoczesnej w 37-osobowej wrocławskiej radzie miejskiej mają w sumie 20 przedstawicieli. Taka liczba głosów pozwoliłaby obu partiom przeforsować dowolną uchwałę. Wrocławscy działacze Prawa i Sprawiedliwości w czwartek zaproponowali współpracę radnym, którzy jakiś czas temu wstąpili do partii kierowanej przez Ryszarda Petru.

Członkowie Nowoczesnej z Wrocławia jakiś czas temu rozpoczęli zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem uchwały znoszącym opłatę targową. - Chcemy wspierać kupców. Wierzymy, że zniesienie opłaty wpłynie na obniżkę cen, która będzie pozytywna dla wszystkich mieszkańców miasta – mówił na początku lipca Piotr Uhle, szef klubu Nowoczesnej w radzie miejskiej.


Podczas czwartkowej konferencji w Sukiennicach do pomysłu odnieśli się przedstawiciele wrocławskiego oddziału Prawa i Sprawiedliwości. - W pełni zgadzamy się, że opłata targowa powinna być zniesiona – mówi Mirosława Stachowiak-Różecka. - Być może poseł Jaros zapomniał już, że aby wnieść projekt uchwały do rady miejskiej, nie trzeba zbierać podpisów. Można zrobić to prościej – dodaje posłanka PiS.

Reklama

- Za chwilę złożymy projekt uchwały w tej sprawie. Zachęcamy kolegów z Nowoczesnej do poparcia naszego projektu – dodaje Marcin Krzyżanowski, przewodniczący klubu PiS we wrocławskiej radzie miejskiej.


Według działaczy PiS-u rachunek jest prosty. Nowoczesna we wrocławskiej radzie miejskiej ma sześciu swoich przedstawicieli, Prawo i Sprawiedliwość – czternastu. - Poparcie 20 radnych daje gwarancję tego, że uchwała zostanie przegłosowana. Po co robić „teatr” i tracić czas na zbieranie podpisów – pyta Krzyżanowski.

Reklama

Działacze Nowoczesnej do propozycji współpracy podchodzą z optymizmem. - Cieszę się, że PiS popiera nasze pomysły. My ciągle zbieramy podpisy, ale mam nadzieję, że uchwała zostanie przyjęta i od 1 stycznia we Wrocławiu nie będzie już opłaty targowej – komentuje poseł Michał Jaros, który w imieniu swojej partii zachęcał mieszkańców do składania podpisów pod obywatelskim projektem Nowoczesnej.


- Jeżeli projekt będzie zgodny z naszymi oczekiwaniami i będzie spełniał oczekiwania mieszkańców, nie widzę powodu, żebyśmy mieli głosować przeciw – mówi w rozmowie z portalem tuWroclaw.com Agnieszka Kędzierska, radna Nowoczesnej. - Zawsze jesteśmy otwarci na współpracę – dodaje.

Reklama

Do głosowania nad zniesieniem opłaty może dojść już po wakacjach. Jeśli uchwała zyska poparcie większości, od 1 stycznia 2017 w kieszeniach kupców prowadzących działalność „pod chmurką” zostanie od kilku do kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Szacuje się, że w związku z tym w przyszłym roku do miejskiego budżetu wpłynie o 1,5 mln. złotych mniej. Pomysłodawcy zauważają jednak, że część tej kwoty może zostać zrekompensowana przez wpływy z podatku PIT, ponieważ rozwiązanie ma umożliwić rozwój handlu na miejskich targowiskach.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości