Trwa przebudowa popularnej “Zetki ”, czyli budynku dydaktycznego Uniwersytetu Ekonomicznego. Nowy gmach ma być gotowy w 2017 roku, a koszt całej inwestycji wyniesie blisko 19 mln złotych.
W tej chwili zakończył się najważniejszy etap przebudowy - prace wyburzeniowe, wzmocnienie konstrukcji fundamentów i szkieletu budynku. Z ośmiu pięter wyburzono wszystkie ściany działowe, od strony ulicy Ślężnej i Kamiennej zniknęła fasada a wraz z nią fotografie zdobiące budynek. Betonowe pale wzmocniły fundamenty budynku. Obecnie trwają prace nad ociepleniem nowego dachu. Robotnicy montują fasadę od strony ulicy Ślężnej i Kamiennej, prowadzą prace związane z budową ścianek działowych, pionami centralnego ogrzewania, instalacjami wodno-kanalizacyjnymi i przeciwpożarowymi, oraz instalacją elektryczną i siecią logiczną. - Przed zimą cały budynek zostanie zamknięty - zapewnia Jolanta Nowacka, rzecznik prasowy Uniwersytetu Ekonomicznego.
Prace potrwają do 2017 roku. Szklano-aluminiowy wieżowiec od strony ulicy Ślężnej zdobić będzie ułożona z liter przestrzennych nazwa uczelni, od strony ulicy Kamiennej logo UE. Wewnątrz budynku będą znajdowały się laboratoria komputerowe, pokoje dla pracowników naukowo-dydaktycznych i administracji Wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów, sala rady wydziału, bufet/kawiarnia, serwerownia i dwie windy. Budynek będzie wyposażony m.in. w nowoczesne systemy alarmowania pożarowego, dźwiękowego systemu ostrzegawczego, pełną infrastrukturę telekomunikacyjną i informatyczną, multimedialne sale dydaktyczne i systemy oddymiania i napowietrzania. Obiekt będzie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze