Reklama

Wrocław: w poniedziałek druga runda Strajku Kobiet?

18/10/2016 14:42

W pierwszy poniedziałek października ulicami Wrocławia i innych miast przeszedł „Czarny Protest”, podczas którego polskie kobiety manifestowały swój sprzeciw wobec procedowanego w sejmie obywatelskiego projektu ustawy zaostrzającego prawo aborcyjne. Choć po protestach kontrowersyjna ustawa została wycofana z sejmu, organizatorki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet zapowiadają II rundę.

- Od Czarnego Poniedziałku minął tydzień. Tydzień, odkąd powiedzieliśmy głośne nie, które odbiło się echem w całym kraju. Tydzień temu wielu z nas nie wierzyło, że ktokolwiek nas usłyszy, ale wygraliśmy, a rząd w popłochu spełnił nasze żądania. Nie czas jednak na składanie parasolek – czytamy w opublikowanym w zeszłym tygodniu zaproszeniu na wrocławską manifestacje, która ma się odbyć w przyszły poniedziałek.


Organizatorzy mimo wycofania z sejmu projektu ustawy zgłoszonego przez inicjatywę „Stop Aborcji”, wątpią w to, że partia rządząca zaprzestanie działań zmierzających do zaostrzenia prawa aborcyjnego. Hasło „II rundy Strajku Kobiet” składa się z „trzech nie”: nie dla pogardy i przemocy wobec kobiet, nie dla ingerencji Kościoła w politykę oraz nie dla polityki w edukacji.

Reklama

Data kolejnej edycji protestu jest nieprzypadkowa, bowiem właśnie 24 października wypada 41. rocznica islandzkiego strajku kobiet, na którym wzorowały się organizatorki polskiego strajku z początku miesiąca.


Wrocławska manifestacja ma wyruszyć o godzinie 17:00 spod budynku Sky Tower i przejść pod pręgierz.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości