Reklama

Wrocław: zima nie zaskoczyła drogowców, ale wypadków i tak było więcej

16/01/2017 10:50

Wrocławscy kierowcy są zaskoczeni, bo mimo że śnieg prószył praktycznie przez cały weekend, dziś nie mieli większych problemów z dojazdem do pracy. Główne ulice naszego miasta są „czarne” i posypane solą. Niestety mimo wytężonej pracy ekip dbających o drogi, nie udało się zmniejszyć liczby wypadków.

Wrocławskie pługi w ten weekend nie miały większych problemów z usunięciem śniegu z głównych ulic miasta. Patrole dbające o to, by biały puch nie zalegał na jezdniach i chodnikach, można było spotkać w każdej części miasta. Dla drogowców jednak śnieg nie był największym wyzwaniem tego weekendu. Temperatura powietrza oscylowała w okolicach zera, dlatego ekipy dużo częściej musiały zmagać się z problemem na przemian marznącej i roztapiającej się wody.


Niestety mimo starań drogowców nie udało się uniknąć większej liczby wypadków. W ten weekend na drogach Dolnego Śląska doszło do 14 zdarzeń – to prawie 3 razy więcej niż prze tygodniem. – Powodem takiego wzrostu były warunki atmosferyczne. Część kierowców wciąż ma problem ze zrozumieniem tego, że jest zima i trzeba dostosować prędkość, nie tylko do znaków, ale przede wszystkim do warunków – tłumaczy w rozmowie z portalem tuWroclaw.com asp. szt. Łukasz Dutkowiak z dolnośląskiej policji. Policjant zauważa też, że ocieplenie z połowy tygodnia zmniejszyło czujność kierowców, stąd zwiększona liczba wypadków w weekend, gdy woda na jezdni znów zaczęła zamarzać.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości