Reklama

Wrocławianie powitali Nowy Rok na koncercie w sercu miasta

01/01/2017 13:36

Ponad 60 tysięcy ludzi na Rynku i niezliczona liczba osób przed telewizorami, w radiu oraz w Internecie powitało Nowy Rok we Wrocławiu bawiąc się w największym plenerowym klubie w Europie! Dwie sceny, multimedialne show i gwiazda wieczoru – Szanowny Pan Sylwester Wrocławski. W roku Europejskiej Stolicy Kultury 2016 dla wrocławian zagrali… wrocławianie, a koncert sylwestrowy zasłużył na wysokie miejsce w rankingu najlepszych wydarzeń kulturalnych w historii miasta.

Tegoroczna odsłona zabawy sylwestrowej we Wrocławiu należy do wyjątkowych. Gwiazdą zakończenia roku Europejskiej Stolicy Kultury był Szanowny Pan Sylwester Wrocławski. To pseudonim wybitnych artystów związanych z miastem, którzy wystąpili podczas sylwestrowej imprezy. Rynek zamienił się w największy w Europie plenerowy klub muzyczny z dwiema scenami i muzyką na żywo, bez playbacków. Występom artystów towarzyszył malowniczy video-mapping na ścianach kamienic Rynku i specjalne efekty świetlne. Podczas Sylwestra wrocławianie obejrzeli także teledyski z najwspanialszych momentów i wydarzeń dwunastu miesięcy roku Europejskiej Stolicy Kultury, w tym Ceremonię Otwarcia, Światowy Dzień Jazzu, Europejską Noc Literatury, koncert Davida Gilmoura czy multiwidowisko „Flow”.


Na wrocławskim Rynku zagrali w tym roku wyłącznie artyści związani z Wrocławiem. Dwie sceny symbolizowały - według koncepcji reżysera Konrada Imieli – „Serce” i „Mózg” Sylwestra Wrocławskiego. Publiczność rozgrzewały kolejno: rockowe zespoły Frühstück oraz Blade Loki, charyzmatyczne wokalistki zespołów MILOOPAMikromusic, gwiazdy Teatru Muzycznego Capitol, Alicja Janosz, Mesajah oraz L.U.C z orkiestrą Rebel Babel i żywiołowe Girls on Fire. Punktualnie o północy obie sceny symbolicznie się połączyły i zabrzmiał utwór „Show Must Go On”, któremu towarzyszyły efektowne wizualizacje i efekty pirotechniczne. Sylwestra zakończył Wielki Koncert Gongów, czyli największy w Polsce koncert kilkudziesięciu olbrzymich gongów tybetańskich.

Reklama

Sylwester Wrocławski był oficjalnym zakończeniem roku Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, ale to nie koniec ESK. - Zgodnie z sugestiami i życzeniami wielu znakomitych artystów stolicą kultury będziemy także w roku 2017, 18, 19... Bo przecież, jak było widać przez ostatnie 12 miesięcy, Wrocław jest miastem kultury. I to dzięki wrocławianom pozostanie jej europejską stolicą. Szczęśliwego Nowego Roku! – mówi Krzysztof Maj dyrektor generalny ESK Wrocław 2016.


red.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości