Kajakarze freestyleowi wyjechali na pierwsze zgrupowanie w tym roku. W poprzednich latach lipiec był szczytem sezonu, w którym rozgrywały się najważniejsze imprezy lub część z nich kajakarze mieli już za sobą. Ten rok jest jednak inny pod wieloma względami zarówno dla sportu, jak i innych dziedzin życia.
Na początku lipca Zofia Tuła wraz z Tomaszem Czaplickim przekroczyli granicę naszego kraju i wyruszyli w podróż do Plattlingu, znajdującego się w bawarskiej części Niemiec. Po drodze odwiedzili czeską Pragę, gdzie trenowali na torze kajakowym w tamtejszym nowo przebudowanym odwoju.
Plattling jest często odwiedzaną miejscowością przez kajakarzy freestyle. Nie bez powodu, bo właśnie tam na całej szerokości rzeki Isar znajduję się ogromna fala. Jest to idealne miejsce do treningu szybkich manewrów i wysokich ewolucji powietrznych.
- Plattling to super miejsce do ćwiczenia wysokich air Loopów i Space Godzili. Uwielbiam wysoko wyskakiwać w powietrze. Od dłuższego czasu śledziłem wskazania wodowskazów i z niecierpliwością czekałem na pozwolenie Ministerstwa Sportu na pierwszy wyjazd zagraniczny. Gdy tylko dostaliśmy zielone światło, spakowaliśmy cały niezbędny sprzęt i wyruszyliśmy w drogę – mówi Tomasz Czaplicki.
Tuła i Czaplicki wrócili już do Polski. W najbliższym czasie prowadzą szkolenia w Jeleniej Górze i przygotowują się do kolejnego zgrupowania, tym razem we Francji.
- Cieszę się, że możemy wrócić do trenowania w różnych playspotach. Jest to bardzo ważne w naszym sporcie, aby rozwijać się i zachowywać elastyczność techniki, bardzo potrzebną podczas startów w zawodach. Wróciliśmy już z pierwszego zgrupowania w Plattlingu. W najbliższym czasie uczymy innych i wprowadzamy we freestyle kajakowy w naszym „homespocie” w Jeleniej Górze. Następnie wyjeżdżamy na treningi do Francji. Do jednych z moich ulubionych miejsc, dających duże możliwości rozwoju techniki i wymyślania nowych figur – podsumowuje Zofia Tuła.
Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki to wielokrotni medaliści imprez najwyższej rangi. Dolnośląscy „freestylowcy” od kilku lat udowadniają swoją klasę sportową podczas licznych startów i w kolejnym sezonie z pewnością będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, mimo utrudnień w przygotowaniach, które napotkały ich w tym roku.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze