Reklama

Wrocławski europoseł PiS będzie pełnił ważną funkcję w Parlamencie Europejskim

09/07/2014 00:00

Poseł z Wrocławia Kazimierz Michał Ujazdowski z PiS z rekomendacji Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów został wiceprzewodniczącym Komisji Konstytucyjnej w PE. - Będę prowadził kampanię na rzecz odtajnienia glosowań w parlamencie - zapowiedział nowo wybrany członek prezydium Komisji AFCO.

Komisja Konstytucyjna (AFCO) w PE zajmuje się prawem traktatowym, zmianami w regulaminie Parlamentu, współpracą z parlamentami narodowymi oraz europejską inicjatywą obywatelską. Na pierwszym posiedzeniu Komisji poseł Ujazdowski wskazał na potrzebę zmian w regulaminie PE.


 

 


- Konieczna jest większa przejrzystość w pracach Parlamentu i rzeczywiste wykonywanie funkcji kontrolnych. Będę prowadził kampanię na rzecz odtajnienia wyborów na przewodniczącego Komisji Europejskiej i innych glosowań w parlamencie. Głosowanie tajne powinno zniknąć z Parlamentu Europejskiego. To forma ucieczki przed odpowiedzialnością. Tylko wybory jawne i głosowanie imienne gwarantują odpowiedzialność polityków przed wyborcami - powiedział Kazimierz Michał Ujazdowski.


jg

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości