Reklama

Wrocławski festiwal odbędzie się w innych terminach i w formie hybrydowej

22/03/2021 12:07

Organizatorzy postanowili przesunąć tegoroczną, pierwszą pełnoletnią, 18. edycję festiwalu Millenium Docs Against Gravity na późniejsze daty. Impreza, podobnie jak w ubiegłym roku, przyjmie formę hybrydową.

– Wszyscy z nadzieją czekamy, aż świat zacznie budzić się na nowo do życia. Niestety obecna sytuacja epidemiologiczna wymaga od nas odpowiedzialności, a w trosce o bezpieczeństwo naszych widzów, postanowiliśmy przesunąć tegoroczną, pierwszą pełnoletnią, 18. edycję festiwalu na późniejsze daty – czytamy w komunikacie organizatorów Millennium Docs Against Gravity.

Zapewniają jednak, że nie rezygnują z majowej daty, bo bardzo zależy im na wsparciu kin, których sytuacja jes bardzo trudna. – Kina wymagają naszego zaangażowania, solidarności i pomocy – podkreślają.

Festiwal przyjmie, podobnie jak w zeszłym roku, formę hybrydową - od 21 do 30 maja odbędzie się część kinowa w siedmiu polskich miastach - Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Poznaniu, Katowicach, Bydgoszczy i Lublinie. Następnie od 3 do 20 czerwca potrwa część online festiwalu, podczas której zostanie zaprezentowana część filmów z tegorocznego programu oraz odbędą się debaty i spotkania z gośćmi.


Życie w czasach pandemii


– Kino jest świątynią filmu. Nie wyobrażamy sobie naszego i waszego festiwalu bez kina. Na bezpiecznej sali, w odpowiednim reżimie sanitarnym, razem z innymi widzami i widzkami możemy przeżywać filmowe emocje oraz poszerzać swoją wiedzę o otaczającym świecie – napisali w oświadczeniu organizatorzy. I dodają, że dlatego nie rezygnują z kin i nie przenoszą się w pełni do internetu. – Naszym zdaniem rolą festiwalu filmowego jest dawanie świadectwa o roli i randze kina w kulturze. Liczymy, że uda nam się spotkać w rzeczywistości, co będzie pierwszym i jasnym sygnałem powrotu do normalności – napisał zespół organizujący Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity.

I zapowiada, że  w najbliższych dniach przekaże informacje o rozpoczęciu sprzedaży karnetów festiwalowych oraz odsłoni kolejne tytuły z programu pełnoletniej już edycji naszego festiwalu. – W tym roku zaprezentujemy także nowe sekcje, między innymi „Kryminalne zagadki MDAG”, a wśród nich nominowany do Oscara film „Śledztwo w domu spokojnej starości” oraz „Alfabet protestu” - sekcję, w której zobaczymy ludzi aktywnie walczących o lepszą przyszłość dla nas wszystkich mówią organizatorzy. Opowiedzą także o „Życiu w czasach pandemii”, szczególnie skupiając się na polskim doświadczeniu w oparciu o filmy młodych twórców oraz pokażą „Odmieńcze spojrzenia” niecodziennych bohaterów.

18. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity odbędzie się w formie hybrydowej - od 21 do 30 maja potrwa część kinowa w siedmiu miastach (Warszawa, Wrocław, Gdynia, Poznań, Katowice, Bydgoszcz, Lublin), od 3 do 20 czerwca odbędzie się część online. We Wrocławiu pokazy mają się odbywać w Dolnośląskim Centrum Filmowym.

Reklama

CZYTAJ TEŻ: RAJ GORBACZOWA I "NAJPIĘKNIEJSZY CHŁOPIEC NA ŚWIECIE". PIERWSZE TYTUŁY WROCŁAWSKIEGO FESTIWALU


mh/mat.pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości