Zwyczajowo sezon fontannowy we Wrocławiu zaczyna się 1 kwietnia. W tym roku część wodotrysków może zostać uruchomiona z opóźnieniem. Powody do niesprzyjająca aura i przypadające przypadająca na dzień startu Wielkanoc.
Pod opieką wrocławskiego Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta znajduje się 9 miejskich fontann. Zwyczajową są one uruchamiane już 1 kwietnia. Choć przygotowania do sezonu już ruszyły, nie wszystkie fontanny mogą jednak zacząć funkcjonować w terminie.
– W tym roku, ze względu na wciąż pojawiające się mrozy oraz fakt, że tego dnia wypada Wielkanoc, wykonawcy, opiekujący się fontannami, mogą nie zdążyć przygotować wszystkich wodotrysków do pracy – informują pracownicy ZDiUM.
Lista miejskich fontann:
fontanna na pl. Gołębim w Rynku (potocznie nazywana „Zdrój”),
fontanna na pl. Solnym – „Smoki”,
fontanna na pl. Uniwersyteckim – Szermierz,
fontanna na pl. Jana Pawła II – alegoria Walki i Zwycięstwa,
fontanna na pl. Orląt Lwowskich,
fontanna na ul. Szewskiej – na skwerze przy kościele p.w. Marii Magdaleny,
fontanny przy Wybrzeżu Wyspiańskiego,
fontanna na ul. Oławskiej,
fontanna na odrestaurowanym Ryneczku starego Psiego Pola.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze