Reklama

Wspólne juwenalia wrocławskich uczelni odwołane. Rektorzy się pokłócili

28/03/2023 11:56

Nie będzie w tym roku wspólnych juwenaliów wrocławskich uczelni. Taka decyzja zapadła na posiedzeniu Kolegium Rektorów Uczelni Wyższych Wrocławia i Opola. Powód? Rektorzy pokłócili się o studencką imprezę, aż wreszcie zdecydowali że nie tylko jej nie zorganizują, ale i wycofali swój przyznany wcześniej patronat.

Kolegium Rektorów Uczelni Wyższych Wrocławia i Opola to organizacja zrzeszająca szefów publicznych i prywatnych uczelni. Jeszcze w styczniu rektorzy planowali, że studenci z ich uczelni wiosną spotkają się na wspólnej, kilkudniowej imprezie. Na ostatnim spotkaniu rektorzy mieli omawiać jej szczegóły. Jak wynika z ustaleń portalu TuWroclaw.com, skończyło się ostrą wymianą zdań. I decyzją, że juwenaliów nie będzie.


Dotarliśmy do wewnętrznej korespondencji rektorów, która potwierdza te ustalenia. - Projekt możliwej realizacji Juwenaliów 2023 został przedstawiony podczas wtorkowego posiedzenia KRUWiO. Panowie Rektorzy po dyskusji nie doszli do konsensusu w sprawie decyzji o jego realizacji i tym samym wspólne Juwenalia w tym roku nie odbędą się - czytamy w mejlu, jaki po spotkaniu do przedstawicieli zrzeszonych w KRUWiO uczelni wysłał profesor Ryszard Bartoszewicz, prorektor ds. nauczania Akademii Wychowania Fizycznego. Rektorzy poszli jeszcze krok dalej. - Jednocześnie podjęli decyzję o uchyleniu styczniowej uchwały o objęciu Juwenaliów patronatem - pisze dalej profesor. I zapowiada, że szefowie szkół wyższych z Wrocławia do tematu wrócą, "ale już w kontekście przyszłorocznych Juwenaliów".

Reklama

O co poszło? Próbowaliśmy dowiedzieć się tego w biurze KRUWiO, ale odpowiedzi nie dostaliśmy. Same uczelnie też mówią o tym niechętnie. - Wiem, że rozmowy między samorządami trwają, szczegółowe informacje będziemy mogli podać najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Bardzo możliwe, że każda uczelnia będzie miała opracowany swój program wydarzeń, podobnie jak w ubiegłym roku - mówi nam Małgorzata Moczulska, rzeczniczka Uniwersytetu Przyrodniczego. 


Choć projekt wspólnej organizacji juwenaliów przedstawiał rektorom dr inż. Piotr Górski, prorektor ds. studenckich Politechniki Wrocławskiej, rzecznik tej uczelni twierdzi dziś, że tematu w ogóle nie zna. I odsyła nas do Karola Komara z Zarządu Parlamentu Studentów Politechniki Wrocławskiej. Komar zaś uważą, że sprawa wspólnych obchodów "nadal jest w toku". Ale dopytywany o szczegóły, zbywa nas.

Reklama

Jak ustaliliśmy, Uniwersytet Wrocławski już zdecydował, że tegoroczne juwenalia zorganizuje sam.


m/klo

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości