Reklama

Wyłudzili ponad mln zł i oszukali blisko 200 osób

13/08/2019 11:38

Policjanci z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o wysyłanie fałszywych powiadomień do klientów jednego z banków. Dzięki powiadomieniom sprawcy uzyskiwali dostęp do ich kont i wyprowadzali z nich pieniądze. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Wrocławscy policjanci zatrzymali 23-latka podejrzanego o udział w grupie, która ma na swoim koncie szereg wyłudzeń na szkodę klientów jednego z banków.


Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna był zamieszany w proceder polegający na wysyłaniu do różnych osób fałszywych powiadomień, dzięki którym sprawcy uzyskiwali dostęp do ich kont bankowych. Oszuści wyprowadzali z nich pieniądze, przeprowadzając nieuprawnione transakcje. – Ich ofiarami padło blisko 200 osób, a straty oszacowano na ponad 1,2 mln złotych na szkodę banku oraz jego klientów – mówi nadkom. Kamil Rynkiewicz.

Reklama

Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec 23-latka tymczasowego aresztu na 3 miesiące. To kolejna zatrzymana w tej sprawie osoba i niewykluczone, że zatrzymane zostaną kolejne osoby.


Mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości