Reklama

Wypoczynek na Dolnym Śląsku. Tu hotele i gastronomia działają normalnie

22/09/2024 13:17

Choć niż genueński Borys przyniósł przed tygodniem ulewne deszcze w całej południowej części Dolnego Śląska, dramatyczna powódź dotknęła tylko niewielkie jej fragmenty. W większości turystycznych miejscowości regionu życie wróciło już do normy, hotele i inne obiekty noclegowe działają normalnie, czynne są też restauracje. Ministerstwo sportu i turystyki zapowiedziało dziś duże kampanie promocyjne zachęcające do tego, by nie rezygnować z wyjazdów turystycznych w te miejsca, które nie zostały zniszczone przez żywioł.

– Bardzo dużo ludzi z Polski, myśląc że nie ma jak korzystać z oferty którą wykupili, wycofuje swoje zamówienia hotelu czy pensjonatów. Bardzo bym prosił tych, którzy wykupili rezerwacje i cieszyli się na spędzenie wolnego czasu tutaj, głównie na Dolnym Śląsku, żeby upewniali się, czy miejsce do którego chcieli się udać jest w normalnym stanie czy są tam straty, które uniemożliwiają odpoczynek – zaapelował w niedzielę rano premier Donald Tusk. – Usłyszą naprawdę szczerą odpowiedź. W większości tych miejsc wszystko normalnie funkcjonuje. Nawet w miastach które były zalane, wiele miejsc turystycznych może normalnie funkcjonować, bo nic złego się tam nie stało - zaznaczył.



Na ziemi Kłodzkiej nieczynna jest część obiektów w Lądku-Zdroju, Stroniu-Śląskim i Kłodzku. Pozostałe miejscowości turystyczne czekają na gości - to m.in. Polanica-Zdrój, Duszniki-Zdrój, Kudowa-Zdrój, Lewin Kłodzki, Międzylesie, Nowa Ruda, Radków i Szczytna.

KUDOWA - ZDRÓJ


- Powódź, która dotknęła ogromną część Ziemi Kłodzkiej i spowodowała w wielu miejscowościach ogromne szkody, ominęła nasz kurort. Dojazd do Kudowy-Zdroju nie jest w żaden sposób utrudniony, a miasto nie ucierpiało i jest bezpieczne. Wszystkie hotele, kwatery prywatne, restauracje i atrakcje turystyczne są otwarte i czekają na swoich gości - infromuje Urząd Miejski w Kudowie-Zdroju.

DUSZNIKI - ZDRÓJ


- Duszniki-Zdrój  nie ucierpiały podczas powodzi. Jeżeli ktoś z Państwa planował w naszym mieście pobyt - nie obawiajcie się, nie odwołujcie wyjazdu. Jest u nas w pełni bezpiecznie. Również dojazd do naszej miejscowości jest całkowicie bezproblemowy - zapewniają w urzędzie miejskim.

POLANICA - ZDRÓJ


- Polanica-Zdrój nie ucierpiała z powodu żywiołu. Jesteśmy w pełni gotowi na przyjęcie gości, a wszystkie atrakcje turystyczne, hotele, restauracje i sklepy działają bez zakłóceń - informuje miejscowy ratusz.

KARPACZ


Atrakcje turystyczne, hotele są czynne, restauracje i sklepy również. Większość dróg dojazdowych do miasta jest przejezdna - przekazuje miejscowy urząd. Woda w mieście nadaje się do spożycia. Wczoraj został otwarty ostatni z zamkniętych szlaków na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego.

Reklama

SZKLARSKA PORĘBA


Hotele, restauracje i sklepy działają. Woda w mieście nadaje się do spożycia, wszystkie szlaki turystyczne w okolicy są dostępne. W piątek odbyło się wielkie sprzątanie miasta po ulewach i podtopieniach.


ŚWIERADÓW-ZDRÓJ


- Nie ucierpieliśmy tak bardzo, jak Kotlina Kłodzka. Powódź dotknęła infrastrukturę teczniczną, mieszkańcy nie ucierpieli. Wszystko co było w naszej mocy, zdołaliśmy uporządkować. Miasto zostało pozamiatane, uporządkowanie. Restauracje są gotowe do przyjęcia gości. Szlaki turystyczne mimo uszkodzeń są dostępne, można po nich spacerować. Zapraszamy wszystkich, którzy planowali wypoczynek w Świeradowie. Warunki sprzyjają - poinformowała Edyta Wilczacka, burmistrz Świeradowa.

Reklama

MIĘDZYGÓRZE




- Powódź, która tak nieszczęśliwie doświadczyła naszych sąsiadów po drugiej stronie Śnieżnika, w samym Międzygórzu i w wyższych partiach gór zostawiła niewielkie ślady.


Szybko wracamy do normalności, jesteśmy miejscowością wyłącznie turystyczną i bez gości nie możemy funkcjonować. Główne porządki już zostały wykonane, działamy normalnie, mamy wodę, prąd, zasięg, obiekty noclegowe się otwierają, restauracje i kawiarnie również. Atrakcje praktycznie nie ucierpiały, szlaki są otwarte, czynne jest schronisko na Śnieżniku, wieża na Śnieżniku, Ogród Bajek również. Rezerwat Wodospad Wilczki jest w trakcie przeglądu, ale poza lekkim wymyciem na jednej ścieżce nic złego się nie zdarzyło - przekuje lokalny samorząd.
 

 

 





 
 
 

g

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości