Reklama

Zaatakował kierowców MPK gazem pieprzowym. 35-latek w rękach policji

27/11/2025 08:03

Policja zatrzymała 35-letniego mężczyznę, który we Wrocławiu zaatakował dwóch kierowców autobusów miejskich. Bandyta w czasie jazdy spryskał ich gazem pieprzowym.


We wtorek, 25 listopada, pasażer dwóch autobusów – linii 133 i „A” – brutalnie zaatakował kierowców. W czasie, gdy prowadzili pojazdy, 35-letni mężczyzna rozpylił w ich kierunku gaz pieprzowy. Na miejsce wezwano służby, a sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze pionu kryminalnego z komisariatu Wrocław-Krzyki.

- Dzięki intensywnym działaniom policjantów sprawcę udało się namierzyć i zatrzymać w środę wieczorem. Śledczy planują postawić mu zarzuty dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej kierowców MPK, którzy, zgodnie z przepisami, są traktowani jak funkcjonariusze publiczni podczas wykonywania obowiązków – przekazała asp. szt. Anna Nicer z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Reklama

Sprawa jest w toku – śledczy sprawdzają, czy mężczyzna mógł dopuścić się podobnych ataków także w innych województwach.- Każdy przejaw agresji i przemocy w przestrzeni publicznej spotyka się ze stanowczą reakcją policji – dodała asp. szt. Anna Nicer.

 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 27/11/2025 08:54
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości