Policja zatrzymała 35-letniego mężczyznę, który we Wrocławiu zaatakował dwóch kierowców autobusów miejskich. Bandyta w czasie jazdy spryskał ich gazem pieprzowym.
We wtorek, 25 listopada, pasażer dwóch autobusów – linii 133 i „A” – brutalnie zaatakował kierowców. W czasie, gdy prowadzili pojazdy, 35-letni mężczyzna rozpylił w ich kierunku gaz pieprzowy. Na miejsce wezwano służby, a sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze pionu kryminalnego z komisariatu Wrocław-Krzyki.
- Dzięki intensywnym działaniom policjantów sprawcę udało się namierzyć i zatrzymać w środę wieczorem. Śledczy planują postawić mu zarzuty dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej kierowców MPK, którzy, zgodnie z przepisami, są traktowani jak funkcjonariusze publiczni podczas wykonywania obowiązków – przekazała asp. szt. Anna Nicer z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.
Sprawa jest w toku – śledczy sprawdzają, czy mężczyzna mógł dopuścić się podobnych ataków także w innych województwach.- Każdy przejaw agresji i przemocy w przestrzeni publicznej spotyka się ze stanowczą reakcją policji – dodała asp. szt. Anna Nicer.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze