W sobotę, 13 września, na terenie 10 Wrocławskiej Brygady Łączności odbyła się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy ochotników. Był to symboliczny finał czterotygodniowego programu „Wakacje z Wojskiem”, w ramach którego uczestnicy zamiast tradycyjnych wakacji, zdecydowali się na intensywną naukę żołnierskiego rzemiosła.
Zamiast plaży czy górskich szlaków — musztra, strzelanie i codzienna dyscyplina. Tak minęły wakacje uczestnikom nietypowego turnusu w 10 Wrocławskiej Brygadzie Łączności. Przez cztery tygodnie ochotnicy zdobywali podstawową wiedzę wojskową, ucząc się m.in. zasad pracy zespołowej, obsługi broni czy zachowania w trudnych warunkach.
Kulminacyjnym momentem programu była przysięga wojskowa złożona na sztandar Brygady. Dowódca jednostki, pułkownik Dariusz Pawelec, podkreślił podczas uroczystości wagę tego wydarzenia. - Przysięga wojskowa jest najwyższym zobowiązaniem żołnierza wobec państwa i narodu. Wypowiadając jej słowa, staliście się spadkobiercami pokoleń, które niejednokrotnie przelewały krew w imię wolności i suwerenności naszego kraju - mówił do zgromadzonych elewów.
W imieniu ochotników głos zabrała szer. Martyna Truszkowska. - Kochani Rodzice! Dziękujemy za wsparcie, wiarę i zrozumienie. Dziękujemy także naszym przełożonym za cierpliwość, profesjonalizm i trud, jaki włożyli w to, abyśmy w te wakacje mogli nauczyć się podstaw żołnierskiego rzemiosła - powiedziała podczas uroczystości.
Dla uczestników projektu „Wakacje z Wojskiem” tegoroczne lato z pewnością pozostanie wyjątkowym doświadczeniem, pełnym wyzwań i pierwszych kroków w żołnierskiej służbie. To jednak dopiero początek drogi. Po zakończeniu turnusu przed elewami z 10 Wrocławskiej Brygady Łączności kolejne wyzwanie, czyli 11-miesięczne szkolenie specjalistyczne, otwierające drzwi do kariery w Siłach Zbrojnych RP.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze