Reklama

Zdezelowanym tirem jechał autostradą. Auto nie nadawało się do jazdy

13/03/2024 15:19

Łyse opony, zniszczone i zdekompletowane hamulce, zatrzymane dowody rejestracyjne i lekceważenie przepisów o czasie pracy kierowców… Lista przewinień, których dopuścił się kierowca ciężarówki na A4 nie miała końca. Kontrola zakończyła się wysokim mandatem. 

Pod koniec ubiegłego tygodnia na podwrocławskim odcinku autostrady A4 funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego z Wrocławia zatrzymali do kontroli kierowcę tira. Okazało się, że lista usterek naczepy była dłuższa niż jej sprawnych elementów.


- Układ hamulcowy oraz ogumienie były w opłakanym stanie, a w dodatku ani naczepa, ani ciągnik nie miały ważnych badań technicznych oraz zatrzymane w ubiegłym roku dowody rejestracyjne - relacjonuje Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Kontrola wykazała również, że kierowca nie stosował się do przepisów o czasie pracy.

Reklama

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA 


Mundurowi po stwierdzeniu szeregu nieprawidłowości nałożyli na kierowcę dwa mandaty w kwocie 1600 i zakazali mu dalszej jazdy, sporządzając jednocześnie dokumentację wymaganą do nałożenia grzywny w postępowaniu administracyjnym.


klo

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości