Reklama

ZDiUM kupił nowe auta. Mają zastąpić stare i wysłużone samochody

14/11/2013 00:00

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta zakupił właśnie dwa nowe samochody, a jeszcze do końca roku chce ogłosić przetarg na kupno kolejnego auta. Nowe pojazdy mają zastąpić stare i wysłużone wozy, którymi poruszają się służby odpowiedzialne za ulice Wrocławia.

– W ramach tego przetargu zakupimy dwa auta marki kia picanto, małe samochody miejskie. Planujemy jeszcze jeden miejski pojazd z silnikiem do 1000 cm3, zakupiony w ramach nowego przetargu, ponieważ zostały jeszcze pieniądze do wydania w tym roku z puli na zakup nowych samochodów – tłumaczy Ewa Mazur, rzeczniczka prasowa ZDiUM.


 

 


Nowe auata zastąpią daewoo lanosa z przebiegiem 140 000 km i fiata sienę z przebiegiem 130 000 z 1998 roku. Pojazdy posłużą do celów służbowych pracowników, głównie inspekcji pracującej w trybie dwuzmianowym, weryfikującej m.in. zgłoszenia kierowane do dyspozytorów ZDiUM.

Reklama

 


– A tylko w całym zeszłym roku mieliśmy ponad 14 tysięcy zgłoszeń, które wiązały się z pilnym wyjazdem na ulice miasta – tłumaczą urzędnicy.


 


jg

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości