Reklama

Zielone ABC – przedszkolaki o energii

31/10/2018 14:10

Ile o zielonej energii wiedzą najmłodsi? Postanowiliśmy sprawdzić ich wiedzę i dotychczasowe doświadczenia. Na arcytrudne pytania starały się odpowiedzieć dolnośląskie przedszkolaki.

Magda, 5 lat


*Do czego potrzebujemy energii?


– Żeby żyć.


*Gdzie znajdziemy energię w przedszkolu?


– Ona jest ze światła. Czasami pani puszcza muzykę, a do niej jest potrzebna energia.


Milena, 6 lat


*Co to jest energia?


– To takie coś, że się tworzy prąd.


*Gdzie ją znajdziemy?


– W elektrowni.


*Do czego potrzebna nam energia?


– Do komputera, żeby można było oglądać bajki. Jeszcze do telewizora i telefonu też.


Asia, 5 lat


*Gdzie znajdziemy energię?


– Energia jest w naszym ciele. Dzięki niej umiemy biegać.


*Gdzie jeszcze?

Reklama

– W wiatrakach i w wodzie.


*Po co nam ta energia?


– Żeby się poruszać. Do zabawy też. I grania.


Kordian, 6 lat


*Co to jest energia?


– Energia to jest taka energia, która się np. nigdy nie cierpi. Że zawsze będzie.


*Skąd pochodzi energia?


– Z wody, bo jest energia wodna, energia słoneczna i energia wiatrowa.


*Do czego służy?


– Do komputerów, do aut, do telewizorów, do telefonów, do kamer.


*Jak możemy oszczędzać energię?


– Np. jak musimy wyjść z jakiegoś miejsca, to zgasić światło. Nie tak dużo siedzieć przy komputerach.

Reklama

Mikołaj, 6 lat


*Czym jest energia?


– Energia to prąd.


*Jak wyglądałoby nasze życie bez energii?


– Możemy żyć bez energii, by było trochę beznadziejnie, ale... Brakowałoby mi telefonu, telewizora, światła i jeszcze zmywarki, np. jeszcze odkurzacza


Grzesiu, 5 lat


*Jakie znasz rodzaje energii?


– Energia może być gazowa, może być elektrownia wiatrowa, normalna elektrownia kablowa i jeszcze może być energia z wodą, i jeszcze z prądem, i jak się poruszają te wiatraki to wtedy one dają prąd i wtedy jest prąd i wtedy można skorzystać z tego, co się potrzebuje. I mikser jeszcze. Jakby nie było światła, to wtedy by nie działał mikser. Jak będzie światło, to wtedy już będzie działał mikser i odkurzacz.

Reklama

Adam, 6 lat


*Gdzie jest energia?


– Nie możemy dotknąć energii. Możemy ją zobaczyć, jak jedziemy nad morze albo w góry, to widzimy wiatraki. Są duże i się kręcą. Z tego mamy prąd. Prąd jest potrzebny do światła i do mikserów.


*W przedszkolu też jest prąd?


– W przedszkolu prąd jest potrzebny do odkurzacza. Do kontaktu też.


Tymoteusz, 6 lat


*Co to jest energia?


– Energia to prąd, światło, woda.


*Do czego jej potrzebujemy?


– Do jeżdżenia samochodem, do oglądania telewizji, do grania, do włączania światła.


*Warto oszczędzać energię? Jak to się robi?

Reklama

– Bez prądu by nam było ciężko... Jak wychodzimy z pokoju, to gasimy światło. I oszczędzamy prąd. Zakręcamy wodę z kranu.


Artykuł przygotowany w ramach regionalnego cyklu edukacyjnego „Zielone ABC”, finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


 


 


 


 


red.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości