Reklama

Złodzieje samochodów upodobali sobie jedną markę. Ukradli 6 aut za ćwierć miliona złotych

27/05/2013 00:00

Policjanci z Dolnego Śląska zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania i kradzieże samochodów na terenie Wrocławia. Sprawcy specjalizowali się w marce renault. Do chwili obecnej funkcjonariusze udowodnili im 6 przestępstw, a straty jakie mogli spowodować to blisko 250 tysięcy złotych. Obaj trafili na 3 miesiące do aresztu.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem Przestępczości Samochodowej Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wspólnie z kolegami z Trzebnicy i Lubina zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania i kradzieże samochodów. Zatrzymani to dwaj mieszkańcy powiatu lubińskiego w wieku 20 i 30 lat.


 


- Jak ustalili policjanci sprawcy działali od kwietnia br. na terenie Wrocławia. Funkcjonariusze udowodnili im 6 kradzieży z włamaniem lub usiłowania kradzieży z włamaniem do samochodów. Zatrzymani specjalizowali się w autach marki renault w rocznikach 2010 m.in. megane i laguna. Straty jakie mogli spowodować to blisko 250 tysięcy złotych - informuje Krzysztof Zaporowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Reklama

 

 


W chwili obecnej policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie, sprawdzają czy mężczyźni nie mają na swoim koncie więcej takich czynów. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie wyklucza się kolejnych zatrzymań.


 


Wobec zatrzymanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.


jg

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości