Wróć do artykułu

Rafał Dutkiewicz odebrał nagrodę im. Ericha Kästnera (ZOBACZ ZDJĘCIA)

26/09/2016 | Autor: tuwroclaw.com | źródło: tuwroclaw.com

Fotografie Miasto Wrocław

W niedzielę na Zamku Albrechtsberg w Dreźnie prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz odebrał nagrodę im. Ericha Kästnera. Nagroda przyznawana jest od 1994 roku przez Presseclub Dresden e.V. (Drezdeński Klub Prasowy). Honorowane nią są osobistości, które poprzez swoją działalność w dziedzinie polityki, gospodarki, kultury lub życiu publicznym wybitnie zasłużyły się na rzecz tolerancji, humanitaryzmu, porozumienia między narodami. Laureat otrzymuje dokument, statuetkę oraz honorarium w wysokości 10 000 euro. Nagroda przekazywana jest na rzecz kultury bądź cele charytatywne. Prezydent Dutkiewicz honorarium przekaże Muzeum Kraszewskiego w Dreźnie na realizację wspólnego projektu polsko-niemieckiego.


Autor: Urząd Miejski Wrocławia

Reklama
Najnowsze wiadomości