03/01/2017 | Autor: tuwroclaw.com | źródło: tuwroclaw.com
Na wrocławskiej weterynarii sukcesem zakończyła się akcja, którą lekarze nazwali kryptonimem "Orzeszek". Uratowana została szynszyla, która jeszcze przed świętami, połknęła… pół orzeszka. Wcześniejsze próby pomocy cierpiącemu zwierzątku, śliniącemu się i zupełnie bez apetytu, a coraz słabszemu - nie przyniosły skutku. Dopiero zdjęcie rtg z kontrastem pozwoliło wykryć powód choroby: ciało obce w przełyku, w okolicy serca.
Autor: Tomasz Lewandowski / UPWr
Autor: Tomasz Lewandowski / UPWr
Autor: Tomasz Lewandowski / UPWr
Autor: Tomasz Lewandowski / UPWr
Autor: Tomasz Lewandowski / UPWr