W piątkowe południe termometry Zakładu Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego wskazywały 30 stopni Celsjusza. Nie jest wykluczone, że temperatura wzrośnie jeszcze o kilka stopni, upał będzie nam także towarzyszył w czasie weekendu. Wrocławianie mają sposoby na upały - chłodzą się w kurtynach wodnych, przy ujęciach wody, piją zimne napoje, jedzą lody. Zobacz zdjęcia!
W upalne dni przede wszystkim powinniśmy pamiętać o nakryciu głowy, okularach przeciwsłonecznych a także o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Ważne jest to, aby starsze osoby unikały przebywania na słońcu. Warto pamiętać także o luźnym i przewiewnym ubiorze.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze