Reklama

Będzie remont placu Jana Pawła II! Jest przetarg na projekt wymiany torowiska i nawierzchni

15/12/2020 17:28

MPK Wrocław przygotowuje się do remontu ważnego węzła komunikacyjnego w centrum miasta - placu Jana Pawła II. Przewoźnik chce tam wymienić tory tramwajowe i nawierzchnię. Właśnie ogłosił przetarg na projekt tej inwestycji.

Najważniejszą częścią prac na placu Jana Pawła II będzie wymiana wszystkich rozjazdów oraz szyn na środku skrzyżowania, w miejscu, w którym tory się przecinają. W efekcie jazda placem będzie bezpieczniejsza, bardziej komfortowa i cichsza. Także dla kierowców. Oprócz torów przewoźnik wymieni również nawierzchnię - na skrzyżowaniu pojawi się nowy, równy asfalt.


MPK szuka obecnie projektanta dla tej inwestycji. W tym celu ogłosił przetarg i czeka na oferty do 18 stycznia.  Opracowanie, przygotowane przez zwycięską firmę, będzie musiało uwzględnić także remont torów na sąsiednich ulicach: św. Mikołaja i Ruskiej, aż do skrzyżowania z ulicą Kazimierza Wielkiego.

Reklama

CZYTAJ TEŻ: BĘDZIE REMONT TOROWISKA OD LEGNICKIEJ DO TAT


Dokumentacja ma być gotowa wiosną przyszłego roku. Dokładna data rozpoczęcia prac będzie zależała m.in. od dostępności odpowiednich rozjazdów u producentów. Czas trwania remontu będzie można oszacować dopiero po tym, jak będzie gotowy ich projekt. Następnie MPK ogłosi przetarg na wykonawcę inwestycji, która na pewno oznaczać będzie duże utrudnienia w ruchu.


Przez plac Jana Pawła II kursuje 10 linii tramwajowych. 


mgo/mat.pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości