Reklama

Dwóch mężczyzn włamało się do auta. Grozi im 10 lat więzienia [ZDJĘCIA]

14/01/2020 11:14

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do jednego z zaparkowanych samochodów. Znaleziono przy nich m.in. „wybijak” do szyb z pręta zbrojeniowego, kombinerki, nóż i klucze samochodowe. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze policji po godz. 2 w nocy otrzymali zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy włamywali się do jednego z zaparkowanych pojazdów. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że w osobowym volkswagenie była wybita tylna szyba. Policjanci zauważyli też ślady włamaniu i przeszukiwaniu wnętrza auta. Choć sprawcy zbiegli z miejsca zdarzenia, po chwili udało się ich zatrzymać.


Przy jednym z mężczyzn znaleziono schowane pod odzieżą przedmioty, z których mógł korzystać podczas włamania. – Był to m.in. „wybijak” do szyb z pręta zbrojeniowego, kombinerki, łamak, nóż, dwa klucze samochodowe oraz latarkę – mówi asp. szt. Łukasz Dutkowiak.

Reklama

I dodaje, że drugi mężczyzna miał przy sobie nóż z ostrzem długości blisko 30 centymetrów, kominiarkę oraz gaz pieprzowy. Wszystkie te przedmioty zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy. Łupem złodziei padły elektronarzędzia, których wartość pokrzywdzony oszacował na ponad 1500 złotych.


– Mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a następnie usłyszeli zarzuty w związku z popełnieniem przestępstwa kradzieży z włamaniem – mówi Dutkowiak.


Zatrzymanym może grozić kara nawet do 10 lat więzienia.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości