Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk poinformował w piątek, że zlecił "przeprowadzenie pilnych badań wody" w fosie miejskiej oraz w jeziorach i stawach na terenie miasta. Zrobił to dopiero teraz, choć o tym że Odrą przez Wrocław przepływa toksyczna substancja wiadomo było już od kilkunastu dni. Dziś groźna dla życia i zdrowia przepływa już przez Niemcy i dociera do Szczecina.
Dopiero dziś do mieszkańców Wrocławia trafił esemesowy alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Teraz rządowy alert jednak niewiele już pomoże. - Jest lepiej. Wieczorem wybraliśmy się patrol w te same okolice co 31 lipca. Ewidentnie mniej martwych ryb, a woda poprawiła zapach i przejrzystość - poinformowali teraz społecznicy z Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej we Wrocławiu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze