W piątek padł kolejny rekord przyrostu zakażeń koronawirusem w Polsce – potwierdzono 4739 nowych zakażeń SARS-CoV-2. W ciągu ostatniej doby na Dolnym Śląsku zakażenie stwierdzono u 250 osób.
W ciągu ostatniej doby najwięcej nowych zakażeń w Polsce stwierdzono na terenie województw: małopolskiego (724), mazowieckiego (521), śląskiego (490) i wielkopolskiego (436).
Na Dolnym Śląsku potwierdzono zaś 250 nowych zakażeń. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Jeleniej Góry, Wałbrzycha i Legnicy oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, milickiego, oławskiego, oleśnickiego, polkowickiego, średzkiego, strzelińskiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.
Od początku epidemii na Dolnym Śląsku koronawirusa stwierdzono o 6404 osób, z czego wyleczonych zostało 4372 osób.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało też o kolejnych zgonach osób zakażonych. W ostatnim czasie zmarło dwóch wrocławian w wieku 60 i 79 lat oraz 58-letni mieszkaniec Jeleniej Góry. Wszyscy mieli choroby współistniejące.
Liczba zakażeń potwierdzonych w Polsce od początku epidemii to 116 338.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze