Reklama

Koronawirus na Dolnym Śląsku: 250 nowych zakażeń [09.10.2020]

09/10/2020 10:56

W piątek padł kolejny rekord przyrostu zakażeń koronawirusem w Polsce – potwierdzono 4739 nowych zakażeń SARS-CoV-2. W ciągu ostatniej doby na Dolnym Śląsku zakażenie stwierdzono u 250 osób.

W ciągu ostatniej doby najwięcej nowych zakażeń w Polsce stwierdzono na terenie województw: małopolskiego (724), mazowieckiego (521), śląskiego (490) i wielkopolskiego (436).

Na Dolnym Śląsku potwierdzono zaś 250 nowych zakażeń. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Jeleniej Góry, Wałbrzycha i Legnicy oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, milickiego, oławskiego, oleśnickiego, polkowickiego, średzkiego, strzelińskiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.

Od początku epidemii na Dolnym Śląsku koronawirusa stwierdzono o 6404 osób, z czego wyleczonych zostało 4372 osób.


Ministerstwo Zdrowia poinformowało też o kolejnych zgonach osób zakażonych. W ostatnim czasie zmarło dwóch wrocławian w wieku 60 i 79 lat oraz 58-letni mieszkaniec Jeleniej Góry. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

Reklama

Liczba zakażeń potwierdzonych w Polsce od początku epidemii to 116 338.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości