Reklama

Nie ma już przystanków na żądanie. Na czas epidemii autobusy zatrzymują się wszędzie

13/03/2020 10:53

Zmiana w organizacji ruchu autobusowego MPK Wrocław. Aby pasażerowie nie musieli naciskać przycisków, chcąc wysiąść na przystanku "na żądanie", spółka zadecydowała, że w czasie zagrożenia epidemią koronawirusa autobusy będą zatrzymywać się same na wszystkich przystankach. 

Wrocławskie MPK wdrożyło kilka awaryjnych procedur na czas walki z epidemią COVID-19. Pojazdy są dokładniej czyszczone, motorniczowie i kierowcy mają do dyspozycji płyny do dezynfekcji rąk, w autobusach powstały wydzielone strefy z zakazem wstępu, w których przebywają tylko kierowcy, motorniczowie zostali zwolnieni z obowiązku ręcznej wymiany tablic z numerem linii tramwaju, nie fukncjonuje także tzw. "gorący przycisk", służący do otwierania drzwi przez pasażerów.


Od czwartku obowiązuje kolejna zasada - wszystkie przystanki, także te "na żądanie" mają status przystanków stałych. Chodzi o to, by pasażerowie nie musieli naciskać przycisków, znajdujących się wewnątrz autobusów, sygnalizując, że chcą wysiąść. Sygnalizować tego nie muszą także pasażerowie, czekający na takim przystanku.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości