Reklama

Ruszyła rozbiórka wrocławskiego targowiska. Co powstanie w tym miejscu?

01/12/2022 22:07

W czwartek, 1 grudnia, ruszyły prace porządkowe na terenie targowiska na wrocławskim osiedlu Leśnica. Po wyburzeniu starych kramów na placu staną nowocześniejsze pawilony, a targowisko ma stać się miejscem spotkań. 

Targowisko na skrzyżowaniu ulic Skoczylasa i Płońskiego na osiedlu Leśnica po kilkunastu latach od otwarcia było już w coraz gorszym stanie. Wielokolorowe budki różnych kształtów pozbijane z płyt paździerzowych i blach miały pewien urok, ale kupujących już chyba odstraszały. Zmniejszyła się liczba klientów, a wraz z nimi odeszła większość kupców, a z kilkudziesięciu kramów działało już tylko kilka.


Decyzje dotyczące dalszego losu targowiska zapadły w ubiegłym roku. Po rozbiórce starych bud plac zostanie uprzątnięty i będzie na nim wybudowane nowe targowisko. Pstrokate kramy zostaną zastąpione przez bardziej współczesne pawilony z doprowadzonym prądem i wodą. Wymieniona będzie nawierzchnia placu. Cały teren ma pełnić funkcję lokalnego ryneczku i miejsca spotkań mieszkańców.

Reklama

W październiku targowisko zostało zamknięte. 1 grudnia rozpoczęła się rozbiórka straganów.


k

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości