Reklama

Są nowe możliwości leczenia koronawirusa! Pierwszy pacjent dostał leki

13/03/2020 12:23

U jednego z zakażonych korowirusem, który przebywa we wrocławskim szpitalu przy ul. Koszarowej, lekarze zastosowali nowatorskie sposoby leczenia. Było to możliwe dzięki decyzji komisji bioetyki. W leczeniu pacjenta, który najciężej przechodzi chorobę, wykorzystano m.in. doświadczenia lekarzy z Chin i Japonii.

Prof. Krzysztof Simon tłumaczy, że poszczególne wirusy leczy się odpowiednimi lekami, jednak niektóre typy wirusów mają cechy wspólne, a badania japońskie i chińskie wskazują na to, że na leczenie koronawirusa z Wuhan pozytywne skutki odnosi stosowanie leków antyretrowirusowych, przeciwko HIV czy malarii.


– Analizując ten materiał, podjąłem decyzję, aby spróbować wprowadzić te leki na terenie województwa dolnośląskiego – poinformował w piątek rano wojewódzki konsultant ds. chorób zakaźnych. Jak dodaje, uzyskał na to zgodę komisji bioetyki.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Profesor do lekarzy: „Nie przysyłajcie nam wszystkich pacjentów, którzy kichają i prychają...”


Pierwszym pacjentem, u którego zastosowano leczenie przy użyciu tych środków, jest mężczyzna w podeszłym wieku, którego stan jest najcięższy.


Lekarza zaznaczają, że procedura ta jest przeprowadzana za zgodą pacjenta, a środki mu podawane to leki od lat stosowane przy innych zakażeniach. – To nie są „doświadczenia na myszkach”. Są to leki zarejestrowane, dostępne, które mamy w szpitalu. Tymi lekami leczyliśmy setki, jak nie tysiące osób – tłumaczy prof. Simon. – W Chinach taka terapia obniżała śmiertelność nawet o 30 procent – dodał.

Reklama

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości