Reklama

Tramwaj na Nowy Dwór. Rozpoczyna się kolejny etap budowy [ZDJĘCIA]

04/11/2019 14:58

Rozpoczyna się kolejny etap budowy trasy autobusowo-tramwajowej z placu Orląt Lwowskich na Nowy Dwór. Oznacza to kolejne utrudnienia w ruchu i zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Na sobotę, 9 listopada, planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 106, 107, 109, 132, 142, 148, 149, 206, 249 i 609. Autobusy jadące od strony centrum w kierunku Nowego Dworu będą kursowały objazdem od ulicy Robotniczej przy pętli tramwajowej „Wrocławski Park Przemysłowy” przez ulice Fabryczną i Wagonową. Na trasie objazdu autobusy będą dodatkowo zatrzymywały się na przystankach tymczasowych zlokalizowanych:


- przy ul. Fabrycznej na wysokości pętli tramwajowej – przystanek „na żądanie”

Reklama

- przy ul. Wagonowej za skrzyżowaniem z ul. Fabryczną. W kierunku przeciwnym trasa autobusów pozostanie bez zmian.


Nad ulicą Smolecką powstanie nowa konstrukcja żelbetowa wraz ze ścianami oporowymi, po której przejadą tramwaje, autobusy, rowerzyści oraz przejdą piesi. Wiadukt będzie miał 22 metry długości i 17 m szerokości. Koszt prac to 6 424 290 zł. Prace potrwają 10 miesięcy, a zrealizuje je firma Filar.


ZOBACZ, JAK ZNIKA WIADUKT NAD SMOLECKĄ

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości