Reklama

Urząd miejski kupił samochody elektryczne. Sprawdź, kto będzie nimi jeździł?!

30/08/2016 16:29

Wrocławski magistrat kupił 3 samochody osobowe o napędzie elektrycznym. Dwa nowe Nissany zasilą flotę urzędu miejskiego, trzeci zostanie użyczony Uniwersytetowi Wrocławskiemu i będzie woził sprzęt do pomiaru czystości powietrza.

Władze Wrocławia przekazując samochód uniwersytetowi liczą na to, że dzięki badaniom naukowców uda się poprawić jakość powietrza w mieście.


- Cieszymy się, że jeden z tych samochodów pomoże nam walczyć ze smogiem. Auto użyczone uniwersytetowi będzie woziło stację pomiarową, dzięki której powietrze we Wrocławiu będzie czystsze – mówił podczas przekazania pojazdu Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.


- Jestem wdzięczny panu prezydentowi za wsparcie naszego projektu. To dla nas wielka rzecz - cieszył się prof. Adam Jezierski, rektor-elekt Uniwersytetu Wrocławskiego.

Reklama

Pozostałe dwa Nissany e NV 200 zostaną oddane do dyspozycji Wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. Urzędnicy będą nimi jeździć m.in. na wizje lokalne i inspekcje związane z działaniami proekologicznymi.


Nowe pojazdy oprócz tego, że są ultraciche i przyjazne dla środowiska, mają też być tanie w eksploatacji. Pojazd na jednym pełnym ładowaniu baterii może przejechać nawet 170 kilometrów. - Wyliczyliśmy, że koszt przejechania stu kilometrów to około 6 zł – zauważył Rafał Dutkiewicz.

Reklama

Na zakup pojazdów z miejskiej kasy wydano 435 420 zł.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości