Reklama

Wrocław: Iglica uszkodzona podczas próby podniesienia [DUŻO ZDJĘĆ]

25/11/2016 13:19

O tegorocznym remoncie wrocławskiej Iglicy będzie można nagrać w przyszłości film. Najpierw były problemy z jej położeniem, a dzisiaj przy próbie podniesienia konstrukcji, pękła jej część. Nie wytrzymało mocowanie jednej z trzech nóg.

Tym razem wszystko miało pójść zgodnie z planem i akcja podniesienia Iglicy rozpoczęła się planowo chwilę po godzinie 12:30. Wszystkie niezbędne przygotowania wykonano już w czwartek. Dziś konstrukcja została tylko podczepiona do dźwigu. Całej operacji przyglądał się profesor Kazimierz Czapliński z Politechniki Wrocławskiej, który w 1964 roku koordynował pierwsze położenie Iglicy.


Niestety tuż po rozpoczęciu, gdy konstrukcja uniosła się pod kątem ok. 20  stopni - słychać było trzask. Jak się okazało, pękło mocowanie jednej z trzech nóg. - To było nie do przewidzenia. W konstrukcji nastąpiły takie naprężenia, że ta noga pękła - mówił tuż po zdarzeniu Marek Kaliński, kierwonik budowy.

Reklama

Teraz Iglica będzie wymagać naprawy, która potrwa przynajmniej 3 tygodnie. Wtedy też najwcześniej możemy spodziewać się kolejne próby jej podniesienia. Jak podkreślają robotnicy,  dobrze że wydarzyło się to na samym początku. Gdyby doszło do pęknięcia na dalszym etapie, zdarzenie mogłoby mieć groźne skutki.


daf, bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości