Reklama

Wrocław wyprzedaje miejskie rowery

21/11/2016 11:19

Rowery z publicznych wypożyczalni idą pod młotek! Urząd miejski chce się pozbyć 140 jednośladów, 205 stojaków i 17 stacji bazowych, które jeszcze rok temu były elementami Wrocławskiego Roweru Miejskiego.

Przedmiotem ogłoszonego pod koniec ubiegłego tygodnia przetargu są należące do magistratu rowery i infrastruktura wykorzystywana w ramach Wrocławskiego Roweru Miejskiego od początku istnienia systemu w 2011 roku. Ostatni rok sprzęt przeleżał w magazynie. - Rowery, stacje i stojaki były bardzo intensywnie eksploatowane na zewnątrz i narażone na działanie czynników atmosferycznych (śnieg, słońce, mróz, deszcz) – czytamy w ogłoszeniu umieszczonym w Biuletynie Informacji Publicznej UM Wrocławia.


W specyfikacji czytamy też, że hamulce i przerzutki wymagają sprawdzenia, regulacji i konserwacji, a w niektórych rowerach niesprawne może być oświetlenie. Dodatkowo w stojakach może brakować śrub, a stacje bazowe sprzedawane są z częściami elektronicznymi, ale bez oprogramowania do ich obsługi. Jednym słowem całość bez przeprowadzenia gruntownego remontu nie nadaje się do ponownego wykorzystania.

Reklama

Rowery, stojaki i bazy sprzedawane są w ramach jednej oferty - nie ma możliwości zakupu poszczególnych elementów np. tylko jednego roweru. Cena wywoławcza za całość to 15 tys. złotych. Chętni mogą składać swoje oferty do 5 grudnia w urzędzie przy ul. G. Zapolskiej.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości