Reklama

16-latek kradł paczki z samochodów kurierskich. Straty oszacowano na 8 tys. zł

25/07/2021 20:02

Wrocławscy policjanci zatrzymali 16-latka, który włamywał się do samochodów kurierskich i kradł z nich paczki. Poniesione straty oszacowano na blisko 8 tysięcy złotych. O dalszym losie nastolatka zadecyduje sąd rodzinny.

Do wrocławskich policjantów trafiło zgłoszenie, że na terenie Starego Miasta z samochodów kurierskich w niewyjaśnionych okolicznościach znikają paczki.

– Funkcjonariusze z komisariatu przy Trzemeskiej na podstawie zabezpieczonego monitoringu i zebranego materiału dowodowego namierzyli i zatrzymali młodego mężczyznę podejrzewanego o liczne kradzieże – mówi sierżant Aleksandra Rodecka z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Okazało się, że to 16-letni mieszkaniec Wrocławia.

Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kilkukrotnie dokonał on tego typu kradzieży. – 16-latek nie tylko dokonywał kradzieży paczek, wyczekując na moment nieuwagi pracownika firmy kurierskiej, ale też włamywał się do zamkniętych pojazdów, uszkadzając ich drzwi – wyjaśnia Rodecka.

I dodaje, że funkcjonariusze powiadomili o tej sprawie sąd rodzinny, który zdecyduje o dalszych losach nastolatka. Jest on podejrzewany o popełnienia dwóch przestępstw - kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. – Mundurowi prowadzą czynności mające na celu odzyskanie utraconego mienia, którego wartość łącznie wynosi prawie 8 tysięcy złotych – powiedziała policjantka.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości