Reklama

3-Majówka odbędzie się mimo pandemii. Wystąpi na niej lider kultowego zespołu

26/04/2021 13:42

Na terenie Pergoli, mimo pandemii koronawirusa, ma się w tym roku odbyć koncertowa 3-Majówka. Jedną z gwiazd imprezy będzie lider zespołu Lao Che Spięty, który wystąpi ze swoim najnowszym solowym projektem.

Hubert „Spięty" Dobaczewski, to wokalista, gitarzysta i lider Lao Che. Kwintesencją najnowszej płyty artysty, o enigmatycznym tytule „Black Mental", jest mroczny układ manipulacji jednostką i społecznością, ucieczką od wolności w nieświadome, ale dobrowolne realizowanie celów manipulatora – mówią organizatorzy wydarzenia.

Artysta zapytany, dlaczego nawiązał w tytule do metalu, odparł: – Bo to sub-gatunek, który niegdyś zbłąkanego przygarnął jako pierwszy. O pomocnie wyciągniętej dłoni nie sposób zapomnieć. A czemu rap? Bo jeśli z Systemem się bić - to bit"em i rymowanym CKM"em – dodaje.

Udział w imprezie potwierdzili już: Nocny Kochanek, Happysad, Stary na Lachy, Organek, Illusion, Łydka Grubasa, Łąki Łan, Maria Peszek, Percival Schuttenbach, Tymek, Jan-rapowanie i Ralph Kamiński. Wkrótce ogłoszone zostaną kolejne gwiazdy wydarzenia.


Nowy termin imprezy


– Spotykamy się w dniach 2-4 lipca na naszym stałym terenie Pergoli w kompleksie wrocławskiej Hali Stulecia – mówią inicjatorzy wydarzenia. I dodają, że koncerty odbędą się na dwóch scenach. – Nasze doświadczenie z organizacji Last Minute Summer Festival z września 2020 roku – jedynego dużego festiwalu plenerowego ubiegłorocznego sezonu - gwarantuje organizację zgodną z wszelkimi przepisami sanitarnymi i w pełnej współpracy z wszystkimi służbami – zapewniają organizatorzy imprezy.

Reklama

Bilety (89 zł) i karnety (od 135 zł do 169 zł) można kupować tutaj.


Przypomnijmy, że po ponad 20 latach grania muzycy z Lao Che zawieszają działalność. – Nie mówimy, że to koniec, że zamykamy zespół, bo tak się po prostu nie da. Nasza przyjaźń tu się zaczęła, a prawdziwa przyjaźń nigdy się nie kończy. To był ważny i intensywny czas dla nas wszystkich – napisali w oświadczeniu muzycy z zespołu Lao Che. I dodają, ze od dawna mieli apetyt na odświeżenie starych kawałków. – Nadszedł na to czas i właściwy moment – podkreślają artyści, którzy zapraszają na koncerty w ramach pożegnalnej trasy – „No to Che!”.

Zaplanowany na 1 maja koncert został przeniesiony piątek, 2 lipca i rozpocznie się o godz. 18 w Narodowym Forum Muzyki. Wydarzenie jest wyprzedane.

Reklama

CZYTAJ TEŻ: CENTRUM HISTORII ZAJEZDNIA ORGANIZUJE NIETYPOWĄ MAJÓWKĘ. PROPOZYCJE DLA DZIECI I DOROSŁYCH


mh/mat.pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości