Reklama

5-latek samotnie spacerował po ulicy Trzebnickiej. Jego matka była poszukiwana

29/07/2020 10:00

Pozostawiony bez opieki chłopiec spacerował ulicą Trzebnicką. Wystraszony 5-latek powiedział policjantom, że od kilku dni nie widział swojej mamy i musi sam się sobą opiekować. Okazało się, że 37-latka była poszukiwana, a w jej domu znaleziono narkotyki. Wrocławiance grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na ulicy Trzebnickiej. W trakcie patrolu policjanci zauważyli wystraszonego chłopca, który szedł samotnie ulicą i widać było, że kogoś szuka.


Chłopiec powiedział funkcjonariuszom, że nie wie, gdzie jest jego mama i od kilku dni musi sam się sobą opiekować. 5-latek nie pamiętał adresu swojego domu, ale zaprowadził tam policjantów.  


– Podczas krótkiego spaceru mówił, że sam sobie przygotowuje jedzenie, sam się myje i zajmuje sobą, bo nie wie, gdzie jest teraz jego mama – mówi sierż. szt. Krzysztof Marcjan z KMP we Wrocławiu.

Reklama

I dodaje, że gdy policjanci weszli do wskazanego przez chłopca, niedużego mieszkania, zauważyli że panował tam bałagan. – Na szafkach, przy których chłopiec twierdził, że przygotowuje sobie posiłki, znajdowały się opakowania z narkotykami oraz strzykawki do ich zażywania – powiedział Marcjan.


Policjanci znaleźli też narkotyki w  lodówce. Zwrócili także uwagę na to, że w domu włączony był telewizor.


Funkcjonariusze wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Do mieszkania przyjechała także babcia chłopca, która twierdziła, że opiekuje się jego 10-letnią siostrą, a druga babcia 15-letnią. – Według relacji babci, jej córka, a matka malucha, miała zajmować się tylko nim. Nie było jej jednak ani w mieszkaniu, ani w jego okolicach – relacjonuje policjant.

Reklama

Kobieta wróciła do mieszkania dopiero po kilku godzinach od rozpoczęcia interwencji. Powiedziała, że opiekuje się swoim synem, ale wyszła rano z mieszkania i straciła poczucie czasu.


37-latka została zatrzymana. Okazało się również, że jest poszukiwana przez sąd. Policjanci ustalili, że w jej mieszkaniu wielokrotnie mogło dochodzić  do spotkań osób zażywających narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 100 porcji handlowych amfetaminy, która znajdowała się w mieszkaniu. 5-latek trafił zaś pod do placówki opiekuńczej.

Reklama

Policjanci postawili jego matce zarzuty m.in. za narażenia syna na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia oraz w związku z posiadaniem przez kobietę narkotyków.  – Funkcjonariusze z Ołbina prześlą również do sądu rodzinnego całość dokumentacji, aby ten mógł zadecydować o utrzymaniu praw rodzicielskich nieodpowiedzialnej matki – dodaje Marcjan.


37-latce może grozić kara nawet do 5 lat więzienia. O jej wysokości zadecyduje sąd.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości