Reklama

„Dynastia” wykończy Wirówkę

20/05/2010 00:00

To już jest koniec. Ostatnie spotkanie Wirówki Artystycznej w tym sezonie już w najbliższy wtorek, 25 maja o godzinie 19.00 w Łokietka 5 – Infopunkcie Nadodrze. Na tę okazję aktorzy teatru [:]scenawitkacego.wro. odczytają dwa dramaty „dynastia” i „holoubek syn picassa”.

Aktorów do występu przygotował dyrektor artystyczny teatru Sebastian Majewski. Pierwszy z dramatów „dynastia” jest próbą rozmontowania mitu serialu, który przez lata kształtował gusta oraz obraz bogactwa i życiowego standardu.


 


Tekst podważa konserwatywny, republikański model świata, w którym motorem ludzkiego działania jest pomnażanie kapitału oraz wzbogacenie narodowej gospodarki. Autor przeciwstawia świat „Dynastii” i rzeczywistość choroby, luksus i wykluczenie, świat Dallas i czarodziejską górę.

Reklama

 


Czytanie będzie prapremierą tekstu podpisanego sygnaturą sclerosis multiplex, to jednocześnie jedyna okazja by zobaczyć go we Wrocławiu. Dramat jest realizowany w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym. Premiera spektaklu w reżyserii Natalii Korczakowskiej zaplanowana jest na 20 czerwca 2010.


 


Kolejny tekst to „holoubek syn picassa” autorstwa duetu pilgrim/majewski. Dramat jest próbą zmierzenia się z polską nostalgią za czasami II Rzeczpospolitej i czasami PRL-u, polskimi maniami i narodową schizofrenią.

Reklama

 



JS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości