Reklama

Bezpośrednie pociągi z Wrocławia do Pragi ruszą jeszcze w grudniu! Jest umowa

05/12/2019 18:01

To już pewne. Kilka dni przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia na tory wyjedzie pierwszy bezpośredni pociąg z Wrocławia do Pragi. W czwartek umowa na to połączenie została podpisana w czeskich Pardubicach.

Za ponad dwa tygodnie dni ruszy pierwszy pociąg z Wrocławia do Pragi. Województwo Dolnośląskie i Kraj Pardubicki zawarły 5 grudnia umowę, dotyczącą zasad prowadzenia połączeń przez graniczne przejście kolejowe Międzylesie – Lichkov. 


- Dolnoślązacy i ich sąsiedzi z Czech będą mogli skorzystać z ofert Koleje Dolnośląskie S.A. i Leo Express. Wspólnie dołożymy wszelkich starań, by oferta dla pasażerów była atrakcyjna, a warunki podróży jak najbardziej komfortowe - mówi Tymoteusz Myrda, członek zarządu wjewództwa. 

Reklama

Wyczekiwane od lat, weekendowe połączenie zostanie zainaugurowane 20 grudnia, po wejściu w życie zimowego rozkładu jazdy – wtedy pociąg przywiezie czeskich pasażerów do Wrocławia. W drugą stronę wyjedzie 21 grudnia. Bilety na tę trasę można będzie kupować w Biurach Obsługi Klienta i kasach Kolei Dolnośląskich oraz u konduktorów.


Cena biletu to 59 zł w jedną stronę. Czas podróży wyniesie ok. 4,5 godziny.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości